W mediach

Uwielbiam wszelką formę wypowiedzi publicznej, mając okazję choćby nakreślić zagadnienie redaktorowi – nie waham się ani minuty. Przez pewien czas studiowałem dziennikarstwo, fajnie było, dopóki nie zorientowałem się, że wolę stawać po drugiej stronie kamery.

Radio Eska Toruń – o debacie międzynarodowej: „One for all or every country for itself?”

Z dziennikarką rozmawialiśmy o zbliżającym się wówczas projekcie międzynarodowym, będącym formą debaty oksfordzkiej. Nazwa tego wydarzenia to „One for all for every country for itself?”, a postawiona teza: „Europe should be united”. Studenci programu Erasmus oraz studenci polscy zmierzyli się w bitwie na argumenty!

W rozmowie z dziennikarką, poruszyliśmy również temat aktualnej sytuacji w Europie, świadomości studentów i ich aktywności w obszarze dialogu publicznego , a także wymiany światopoglądów. Bardzo mile wspominam, dziękuję.

 

Radio PiK – o debacie „One for all..”

Rozmowa z Radiem Pomorza i Kujaw, która w prezentowanym materiale jest właściwie samym wycinkiem. Nie mniej, polecam cały fragment o naszej debacie, a najlepiej.. całą audycję. Dlaczego by nie?

Moja wypowiedź: 39:20-40:45.

http://www.radiopik.pl/public/96/173/2018-02-13_1518519309_2.mp3

 

Radio Sfera – „One for all or every country for itself?”

Po raz kolejny zawitałem w progach mojej ulubionej rozgłośni studenckiej, gdzie miałem okazję przybliżyć temat zbliżającego się wówczas projektu, pt. „One for all or every country for itself?”. Była to debata w stylu oksfordzkim, o profilu międzynarodowym.

Zapraszam do odsłuchu!

http://www.sfera.umk.pl/32501/debata-oksfordzka-na-wpia/

 

Krzyk Uczelni – parę słów nt. aktywności wolontariackiej

https://pl.scribd.com/document/360446072/Krzyk-Uczelni-06-2017

– strona 12.

Lubię ludzi, którym chcę się podejmować inicjatywy takie jak na przykład redagowanie gazety studenckiej. Pewnego razu otrzymałem telefon, porozmawiałem chwilę, a później ujrzałem własne słowa w wydaniu. Mój występ jest tutaj nieistotny, ale sam artykuł traktuje o ważnej kwestii. Wolontariat nie jest dla frajerów!

 

Spod Kopca – o projekcie pt. „I Krok do sukcesu”

http://spodkopca.pl/i-krok-do-sukcesu/

Powiedziałem parę słów odnośnie flagowego produktu toruńskiego oddziału AEGEE – szkolenia pt. „I krok do sukcesu”. Całe wydarzenie koordynował wtedy Krzysiek Szatkowski, a ja byłem koordynatorem pomocniczym. Zajmowałem się jednym dniem szkolenia, choć w praktyce – tych zadań było dużo więcej. Swoją drogą, nazwa eventu adekwatna – to był mój pierwszy krok z poważniejszym projektem.

 

Radio Sfera – o aktywności wolontariackiej

http://www.sfera.umk.pl/31223/aegee-zaprasza-studentow/

O korzyściach jakie niesie za sobą aktywność wolontariacka. Studencie, nie daj sobie wmówić ściemy! Andrzej Kozdęba wielokrotnie powtarzał, że nie pracujemy za darmo. NIGDY! Podpisuję to swoją nieudolną parafką. Wolontariat to ekwiwalent pracy zawodowej.

 

Radio Sfera – o „Polskich wampirach…”

http://www.sfera.umk.pl/29524/polskie-wampiry-czyli-o-morderstwie-slow-kilka/

Druga rozmowa o Konferencji – Polskie Wampiry: fakty i mity. Tym razem w przytulnym pomieszczeniu studenckiego Radia Sfera. Spektrum tematyczne tego wydarzenia, było w istocie tak szerokie, jak zaznaczyłem to na spotkaniu z dziennikarzem. Warto posłuchać, choć mówimy już o przeszłości.

 

Radio PiK – kolejna rozmowa o „Polskich Wampirach…”

http://www.radiopik.pl/2,55412,polskie-bwampiryb-fakty-i-mity-konferencja-w-tor%26s=1%26si=1%26sp=1

Krótko i treściwie na temat projektu, z którego jestem bardzo dumny. Ogólnopolska konferencja naukowa– Polskie Wampiry: fakty i mity. W konwencji, jakiej jeszcze nie widziano. I podobno najdroższa we wszechświecie. W tej rozmowie prym wiodła kierownik Katedry Kryminalistyki mojej Alma Mater – Dr hab. Violetta Kwiatkowska-Wójcikiewicz, prof. UMK.

 

Radio Sfera – o Local Training Course

http://www.sfera.umk.pl/29214/aegee-torun-pokazuje-jak-stworzyc-projekt-ze-stylem/

Kolejna wizyta w Radiu Sfera. Kilka słów o cyklicznym projekcie – Local Training Course, realizowanym przez Europejskie Forum Studentów. Jest to szkolenie z zakresu zarządzania projektami. Edycja ’17 przybrała iście wytworny charakter, a specjalnej lekcji o Savoir Vivre, udzieliła nam Dr Joanna Modrzyńska.

 

Radio Sfera – słów kilka o AEGEE

http://www.sfera.umk.pl/25704/wykorzystaj-studia-madrze-z-aegee/

Wizyta w studenckim Radiu Sfera, które darzę szczerą sympatią. Ja byłem prezydentem- elektem AEGEE-Toruń, moją towarzyszką w rozmowie – aktualna prezydent organizacji. Widzieliście kiedykolwiek tylu prezydentów w jednym miejscu i o jednej porze?! The magic is real..